موتور دیزل نیسان

صفری TD-42 سیستم توربو دیزل برای نیسان پاترول نیسان
بازده موتور دیزل نیسان TD42 افسانه ای است اما به عنوان بسیاری از صاحبان نظران در خصوص موتور دیزلی فقط قدرت زیاد این موتور شما را غافلگیر نمی کند بلکه صدای صاف و روان این موتور در نوع خود بی نظیر است.

صفری TD-42 بخوبی در هوای سرد با توربو شارژر هماهنگ است
تقسیم پالس حرارت چدن نشکن منیفولد اگزوز عالی بنظر می اید
جریان ریخته گری آلومینیوم تزریق  مجاری برای بهبود عملکرد
بافته از جنس استنلس استیل، تفلون پوشیده است. آب و خطوط نفت گاز
همه لوازم و اتصالات که سفارشی طراحی شده با توجه به نیسان پاترول TD42

صفری حرفه ای و مهندسی سیستم صفری توربو دیزل 4.2L نیسان ارائه عملکرد شگفت انگیز است.

0دیدگاه

پژو 301 ایرانیزه K132

مشخصات فنی K132؛ فیس لیفت

ایران خودرو در سال 99 بر روی تولید یک سدان براساس نسخه ایرانیزه پژو 301 با کد فنی K132 مانور می دهد،با ما باشید.
جایگزین پژو 405

از بهمن 1399 در خط تولید ایران خودرو

ایران خودرو چندی پیش اعلام کرد که قصد دارد در اقدامی بی سابقه فیس لیفت پژو 301 را تحت کد فنی IKCO K132 تولید کند.

این پروژه که با نام K132 شناخته می شود حاصل تلاش جمعی از مهندسین و مخترعین داخلی بوده و گام بزرگی در راستای داخلی سازی صنعت خودروسازی در کشورمان است.

محصول نهایی این پروژه با دو نوع موتور و در دو گونه گیربکس دستی و اتوماتیک تولید خواهد شد و گفته می شود در مرحله اول موتور EC5 و گیربکس دستی خودرو مذکور را همراهی خواهد کرد.

ایران خودرو قصد دارد IKCO K132 را با موتور EF7 توبورشارژپلاس و گیربکس اتوماتیک نیز تولید کند.

براساس اطلاعات منتشر شده فیس لیفت پژو 301 دارای استاندارد آلایندگی یورو 5 است.

از جمله امکانات ایران خودرو K132 می توان به فرمان برقی، ترمزهای جلو و عقب دیسکی، ESC, EBA، ABS, HSA, ، کیسه هوای ایمنی راننده و سرنشین، سیستم کروز کنترل و سیستم تهویه برقی اشاره کرد.

حال باید منتظر ماند و دید این محصول جدید ایران خودرو با چه قیمتی و در چه تاریخی راهی بازار کشورمان خواهد شد.

مشخصات فنی موتور 301 پژو:

Engine / modificationCoupe typeNum. of DoorsPower(hp)Fuel TypeProduction start(year)Production end(year)
1.5 BlueHDi (102 Hp)Sedan4102Diesel2018
1.6 PureTech (115 Hp)Sedan4115Petrol (Gasoline)2017
1.6 PureTech (115 Hp) AutomaticSedan4115Petrol (Gasoline)2017
1.6 HDi (100 Hp)Sedan4100Diesel2017
1.2 PureTech (82 Hp)Sedan482Petrol (Gasoline)2017

0دیدگاه

مفهوم استوک؟

قطعه استوک قطعه ای است که مربوط به این خودرو نمی باشد ولی فابریکی و اصلی می باشد ولی قطعه ی تعویض ورنگ در کارشناسی رنگ خودرو، یعنی قطعه ضمناً این که تعویض شده است رنگ هم شده است و فابریکی و اصلی نمی باشد.

بعنوان مثال: شما فرض کنید درب خودروی شما در اثر تصادف دچار آسیب دیدگی شده است و قصد دارید آنرا درست کنید.

در این حالت می توانید به صافکاری مراجعه کرده و در صورتی که امکانش وجود داشته باشد صافکار آنرا برای شما ترمیم نماید و یا اینکه شما دقیقاً یک درب فابریکی و اصلی از مراکز فروش قطعات استوک خودرو تهیه کرده

و آنرا بر روی خودرو نصب کنید و یا اینکه در نهایت یک درب تهیه نمایید و آنرا توسط نقاش رنگ آمیزی کنید و بر روی خودرو خود نصب کنید…

که در حالت اول درب شما توسط صافکار ترمیم و گریسی شده و رنگ آمیزی نشده است که البته امکان رنگ آمیزی هم وجود دارد ودر حالت دوم شما قطعه استوک بر روی خودرو خود نصب کرده اید و در حالت سوم شما قطعه ای تعویضی و رنگ دار بر روی خودرو خود نصب کرده اید.

0دیدگاه

اسنورکل !

اسنورکل؟

اسنورکل وسیله ای است که در خودروهای دودیفرانسیل مورد استفاده قرار میگیرد،این قطعه به وردی هوای کاربراتور و یا ان‍ژکتور متصل شده و در مناطقی که آب از حد استاندارد بالاتر است مانع ورود آب به موتور و خاموش شدن موتور میشود و هوا از بالای خودور وارد خودرو موتور میشود.

تقریبا تمامی شرکت های خودروهای دودیفرانسیل این قطعه را تولید میکنند.

0دیدگاه

افزایش توان موتور برای آموتورها !

5 روش ساده در تیوننیگ خودرو!

معمولاً خودروها پس از طی مسافت‌ها و سال‌های متمادی افت شدیدی در توان پیدا می‌کنند. تعویض به موقع روغن موتور و نگه‌داری صحیح از موتور خودرو تا حد زیادی می‌تواند از افت شدید کارایی خودرو جلوگیری به عمل آورد. برای اینکه بتوانید در سربالایی‌ها و مواقع اضطراری کم نیاورید حتماً نیازی به خودرویی پیشرفته و گران قیمت ندارید. با به‌کارگیری توصیه‌های ذیل می‌توانید از خودروی خود به خوبی روز اول خود استفاده کنید.

1- هوای ورودی

این اولین توصیه هر شخص دانا جهت افزایش توان خودرو است. ایده این کار از اینجا نشئت می‌گیرد که هوای سرد دارای چگالی بالاتری است (تراکم مولکولی بیشتری دارد) در نتیجه اکسیژن بیشتری وارد سیلندر می‌شود تا با سوخت ترکیب شود. در نهایت باعث می‌شود که احتراق سریع‌تر اتفاق افتد و این بدان معنا است که توان بیشتری را می‌توانیم از موتور بگیریم. در واقعیت می‌توانیم به افزایش 5 تا 7 اسب بخاری خودرو در ازای ورود هوای خنک به داخل موتور اشاره کنیم.
البته یکی از فاکتورها هوای ورودی موتور است. اگر در مناطق سردسیر ساکن هستید باید به فکر تأمین کردن عوامل بعدی تأثیر گذار بر روی توان خودروی خود باشید.

2- گزوز

عدم وجود اگزوز (برداشتن منبع، تغییر غیر اصولی آن و از این قبیل) می‌تواند بسیار بر روی عملکرد خودرو تأثیر بگذارد. این بدان معنا است که شما مسیر لوله از کاتالیست موجود در لوله اگزوز تا انتهای خودرو در صندوق عقب را مستقیم نموده‌اید. به گفته Jeff Zurschmeide نویسنده کتاب “هندبوک افزایش عملکردهای کوچک جدید” این کار می‌تواند کل سیستم را دچار مشکل کند. افزایش تعداد اگزوزها می‌تواند گازهای خروجی حاصل از احتراق را بیشتر به سمت بیرون انتقال دهد. با خارج کردن هر چه بیشتر گازهای حاصل از احتراق، فضای بیشتری برای مخلوط سوخت و هوا در محفظه احتراق باقی می‌ماند و این خود باعث افزایش توان موتور می‌شود.

3- استفاده از کاتالیست با جریان بالا

وقتی که کارخانه برای اولین بار مبدل کاتالیست را بر روی خودروها سوار می‌کند، قصد ندارد تا عملکرد خودرو را با این کار افزایش دهد بلکه می‌خواهد هوای تنفسی ما تمیز باقی بماند. نزدیک به یک دهه طول کشید تا کاتالیست ها پیشرفت داشته باشند. اگر خودروهای دهه 80 تا 90 میلادی را در اختیار دارید خیلی شانس آورده‌اید که می‌توانید از سربالایی‌ها جان سالم به در ببرید!!. با تعویض کاتالیست های کهنه و قدیمی با مدل‌های جدید High-Flow می‌توانید تغییر را حتی زیر پدال گازتان متوجه شوید. البته با توجه به اینکه این کار غیرقانونی است، غیرعلمی هم هست که در مبدل کاتالیست خود سوراخ ایجاد نمایید. تحت هیچ شرایطی در مبدل کاتالیست خود سوراخ ایجاد نکنید.

4- تایر

می‌خواهید باور بکنید یا نه، ولی ترفند بسیار جالبی در تایرها وجود دارد تا بتوانید قابلیتهای خودروی خود را افرایش دهید. با از بین بردن زاویه Toe-in که کارخانه برای خودرو مدنظر گرفته است و چرخهای جلو اندکی با زاویه نسبت به هم قرار می‌گیرند، و موازی کردن دقیق جهت چرخش آن‌ها در مسیرهای مستقیم، اندکی بهبود را شاهد خواهید بود. افزودن تایرهای فاق کوتاه نیز می‌تواند باعث بهبود شتاب گردد اما در عین حال سرعت‌سنج خودروی‌تان را به اشتباه خواهد انداخت. البته با تعویض رینگ خود با یک نمونه کم‌وزن آن می‌توانید بر عملکرد خودروی خود تأثیر بسزایی بگذارید. یک دست رینگ از جنس فیبر کربن، یا آلیاژ منیزیوم یا حداقل آلومینیوم می‌تواند خودروی شما را سبک کند، البته یقیناً جیب شما را هم بی‌نصیب نمی‌گذارد!

5- ایسیو

با Flash کردن برنامه ECU خودروی خود، زمان‌بندی سوپاپ‌ها، مخلوط سوخت و هوا و دیگر ورودی‌های اسب بخار خودروی شما تغییر خواهد کرد. از مزایای Flash کردن به جزء افزایش توان خودرو می‌توان به امکان غیرفعال کردن آن برای از بین نرفتن گارانتی ذکر کرد.
با حضور توربوشارژ و سوپرشارژ بر روافزایش توان موتوری خودرو، Flash کردن می‌تواند به موتور خودرو را واقعاً تقویت کند و در موتورهای با تنفس طبیعی این میزان تأثیر ممکن است تنها نیم اسب بخار باشد!

0دیدگاه

ایسیو یا کامپیوتر خودرو

ایسیو (Ecu) یا کامپیوتر خودرو چیست؟ ECU‏ یا ایسیو واژه ای است که به یونیت یا مرکز کنترل موتور ‏‎(Engine Control Unit)‎‏ اطلاق می شود.با...
0دیدگاه

پژو دیزل !

موتور پژو 405 پژو ۴۰۵ برای اولین بار در سال ۱۹۸۷ میلادی توسط کمپانی پژو در فرانسه تولید شد و ۱ سال...
0دیدگاه

گیربکس!

جزئیات عمل کرد گیربکس خودرو ! برای بیان رابطه‌ی گشتاور و سرعت دورانی میان دو چرخ‌دنده‌ی درگیر از رابطه‌ای فیزیکی به نام...
0دیدگاه